Ekamista valmistuneet 3.6.2022

Pe 03.06.2022 00:15

Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto Ekamista valmistuu perjantaina 3.6.2022 yhteensä 150 opiskelijaa. Julkaisemme vain nimensä julkaistavaksi antaneiden nimet.

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Kuisma Johanna, Kotka

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja
Tirkkonen Aatu, Kotka

Autoalan perustutkinto, automaalari
Marttinen Remu, Hamina

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Heiskanen Elviira, Kotka
Ryöppy Vilhelmiina, Hamina
Selberg Hanna, Kotka

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja
Bayindir Seda, Kotka
Lommi Sanni, Kotka
Tammela Annika, Kotka

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Toikka Tuomas, Kouvola

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja ap- ja ip-toiminnan ohjaaja
Salminen Erika, Loviisa

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja
Koskela Aleksi, Kotka
Naski Arttu, Kotka
Pihlajisto Tatu, Kotka

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Kotiranta Vili, Hamina
Tervo Alex, Loviisa

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Hedin Anton, Pyhtää
Peri Nana, Kotka
Raki Oona, Kotka
Virtala Henriikka, Hamina
Yanushevich Olga, Hamina

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja
Eerola Toni, Kotka
Hostikka Valtteri, Kotka
Kaaro Mia, Hamina
Klaavu Jeremias, Kotka
Muhonen Elisa, Kotka

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja
Juutinen Rasmus, Kotka
Kiili Jiri, Kotka
Roiha Eetu, Hamina
Seppä Leevi, Kotka
Torri Benjamin, Kotka
Vekkilä Martti, Kotka

Merenkulkualan perustutkinto, vahtiperämies
Heinonen Jonne, Helsinki
Pulliainen Joni, Kuopio

Mielenterveys- ja päihdetyön, ammattitutkinto
Vikman Maija, Kotka

Musiikkialan perustutkinto, muusikko
Guseff Miro, Kotka
Hänninen Camilla, Kotka
Kelin Aki, Kotka
Kuutsa Aaro, Kotka
Pakoma Miko, Kotka
Pasonen Antti, Helsinki
Silventoinen Eero, Helsinki
Sirkesalo Ville, Kotka
Sojakka Lasse, Kotka
Suortti Julia, Kotka

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Klami Venla, Hamina
Lindberg Ada, Hamina
Taberman Tanja, Kotka

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Hietanen Tanja, Hamina
Lahtinen Ari, Hamina
Lehtomäki Heidi, Virolahti

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Aalto Olli, Kotka
Reivilä Joona, Kotka
Takanen Jarno, Hamina

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja
Pohjola Ida, Kotka
Tommila Tanja, Kotka

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja
Kiiski Piia, Hamina

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kiinteistönhoitaja
Siikasalo Ville, Kotka

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja
Järvinen Mikael, Kotka
Kirjola Santeri, Pyhtää
Lecklin Aleksi, Hamina
Vanhala Anton, Hamina

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Kilkki Vilho, Kotka
Silvo Mikael, Kotka

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Vitikainen Vili, Kotka
Xia Wen, Kotka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Forsman Christine, Hamina
Harju Sanna, Miehikkälä
Heine Nea, Kotka
Hernejärvi Helena, Kotka
Herrala Janina, Kotka
Huovilainen Tiina, Virolahti
Kostamo Ella, Kotka
Manninen Julia, Kotka
Paakkinen Jenna, Kouvola
Pekkola Jenni, Kouvola
Peri Nita, Hamina
Pesonen Jenna, Kotka
Riikonen Lotta, Hamina
Seppälä Aada, Hamina
Turtiainen Tuomas, Kotka

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja
Inkeroinen Aarne, Hamina
Laine Konsta, Kotka

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja
Arvila Aliisa, Kotka
Hakala Eija, Hamina
Kainulainen Joona, Kotka
Klemola Elmeri, Hamina
Lopperi Onni, Kotka
Melentev Nikita, Hamina
Listo Antti, Kotka
Nokelainen Simo, Kotka
Tuomela Olavi, Kotka
Rodin Viaceslav, Kotka
Vanha-Eskola Jori, Hamina

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Pavlova Serafima, Kotka
Mankinen Eedit, Hamina

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Ahola Niklas, Hamina
Aleynik Valeriy, Kotka
Hakkarainen Kosti, Kotka
Heikkilä Lassi, Kotka
Jabouri Husamuddin, Kotka
Mäkelä Leevi, Kotka
Ollinen Mikael, Kotka
Saukkonen Roope, Kotka
Sipilä Elmeri, Kotka
Söderholm Samuel, Kotka
Tepponen Jasper, Kotka
Vatanen Riku, Kotka

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja
Forsström Santeri, Hamina
Mänttäri Elias, Hamina
Saarinen Luka, Hamina
Suopanki Petri, Lappeenranta
Tuutti Rasmus, Virolahti

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
Kemi Tomas, Kotka

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja
Dufva Pinja, Hamina
Kuokka Sini, Hamina
Olkkonen Elina, Kotka
Teilas Onni, Kotka
Yläkäs Jere, Kotka

Lisäksi opiskelijoita valmistui Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinnosta, Lähiesimiestyön ammattitutkinnosta ja Opastuspalvelujen ammattitutkinnosta.

 

Parhaimmat onnittelut kaikille valmistuneille sekä menestystä työuralle ja mahdollisiin jatko-opintoihin!

 

Lisätietoja 
kuntayhtymän johtaja, rehtori Sami Tikkanen 
Puh. 050 577 0993, sami.tikkanen(a)ekami.fi 

Jaa